Jarmark produktów regionalnych

30 sierpnia - 1 września 2019

Elbląg - STARE MIASTO

Informacje dla wystawców

Aktualności

Ormiański Zespół MUSA LER

2016-08-19, 13:30

Ormiański Zespół „MUSA LER” zaprezentuje się w niedzielę.

Zespół powstał w 2003 r. Wszyscy muzycy pochodzą z Armenii, a mieszkają w Polsce. Repertuar grupy to tradycyjne utwory i tańce ormiańskie, jak np.

jechegn. Musa-ler to nazwa góry w Turcji, związanej z historią oraz dawnymi zwyczajami zamieszkujących ją niegdyś Ormian.
Musa-Ler działa przy stowarzyszeniu Armenian Foundation w Warszawie, a kierownikiem grupy jest Hakop Bagdasaryan.


Zespół Pieśni i Tańca Malbork

2016-08-19, 13:23

W piątek oraz niedzielę zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca "Malbork" powstał on w styczniu 2001 roku w Klubie Garnizonowym w Malborku i nieprzerwanie działa do dziś pod skrzydłami 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Obecnie zespół składa się z trzech grup w wieku od 5-13 lat tj. ok 80 tancerzy. W swoim repertuarze zespół posiada tańce narodowe, regionalne oraz piosenki ludowe.


Koncert Elbląskiego Chóru Cantata

2016-08-19, 13:15

Elbląski Chór Cantata jest zespołem z 30-letnią tradycją, skupiającym elblążan – pasjonatów śpiewu chóralnego pod kierownictwem profesjonalnego dyrygenta, chórmistrza Marty Drózdy – Kulkowskiej. Chór działa przy Stowarzyszeniu Miłośników Muzyki Cantata, pod patronatem Elbląskiej Uczelni Humanistyczno - Ekonomicznej. Poszczycić się może szeregiem nagród zdobytych w konkursach i festiwalach w kraju i za granicą, m.in. w Gelnhausen, Wernigerode, Tarnopolu, Pradze, Bydgoszczy, Strzepczu, Gdańsku i innych. Należy do Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Wśród najważniejszych osiągnięć chóru wymienić należy zdobycie prestiżowego tytułu i certyfikatu „Chór Cantata - Skarbnicą Kultury na Warmii i Mazurach”. Zespół prezentuje różnorodne oblicza muzyki chóralnej, od utworów sakralnych, poprzez twórczość ludową, po nowatorskie aranżacje popularnych standardów muzyki rozrywkowej i z gatunku New Age. Chór corocznie prezentuje nowy program artystyczny nawiązując współpracę z cenionymi kompozytorami, aranżerami i muzykami. Uczestniczy również w projektach artystycznych wspólnie z Elbląską Orkiestrą Kameralną. Chór zaprezentuje się 4 września.


Rozbójnicy na ulicy – Pałac i zabłąkana dziewczynka

2016-08-19, 13:09

Artyści z Objazdowego Teatru Lalkowego „Akademia Wyobraźni” przygotowali dla elbląskich widzów znaną baśń Hansa Christiana Andersena „Księżniczka na ziarnku grochu” w nowej, barwnej adaptacji. To opowieść o zabawnych ale i pełnych napięć perypetiach królewskiej rodziny oraz zabłąkanej dziewczynki, która pewnego, burzliwego dnia zawitała do ich pałacu. Co wydarzy się podczas spotkania? Tego dowiedzą się wszyscy śmiałkowie, którzy podejmą wyzwanie i przyłączą się 4 września do zbójeckiej zabawy.


Koncert zespołu Integraton

2016-08-19, 13:00

"Integraton" – muzyczne pospolite ruszenie lokalnej społeczności muzycznej. Zespół powstał w wyniku spontanicznego połączenia sekcji muzycznej Ośrodka Kultury w Młynarach, lokalnego środowiska wokalnego ogólnie znanego jako "Lawa", uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Młynarach oraz muzyków - zapaleńców. Ludzie tworzący "Integraton" to mieszkańcy Młynar, Elbląga, Trójmiasta, Ornety, Zastawna, Nowych Monasterzysk. Repertuar "Integratonu" to piosenki z warmińskimi tekstami i muzyką Bartka Krzywdy, zaaranżowane na rozbudowany skład: 24 wokalistów, 4 klawiszowców, instrumenty perkusyjne, klarnet, saksofon, bas i dwie gitary. Skład zespołu nie jest zamknięty. Grupa cały czas poszukuje lekko podstrzelonych i gotowych na wszystko osobników w każdym wieku: grających, śpiewających, rapujących, kręcących winylami, tworzących bity, tańczących. Nad muzyczną całością czuwa Bartek Krzywda - instruktor sekcji wokalnej OK w Młynarach – wspierany przez Annę Kołodziej-Rabiczko i Edytę Wasiluk-Jarosz. Sekcję instrumentalną przygotowuje klarnecista Zbyszek Pisarkiewicz - nauczyciel gry na instrumentach w OK Młynary. Zespół wystąpi 4 września.


Zespół SZUWARY z Markus

2016-08-17, 11:03

Zespół istnieje i aktywnie prowadzi swą działalność folklorystyczną już od 23 lat, kultywując tradycje ludowe różnych regionów w gminie, powiecie, województwie, kraju, a także zagranicą. W ciągu tych dwudziestu lat jego członkowie uczestniczyli w licznych konkursach, przeglądach, festynach oraz imprezach okolicznościowych. Zajmowali czołowe miejsca i zdobywali liczne wyróżnienia. Ich osiągnięcia przedstawiane były w prasie oraz podawane w przekazach radiowych i telewizyjnych. Zespól zaprezentuje się w sobotę 3 września.


« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 1013 14 następna »


Zobacz wszystkie zdjęcia
Copyright © 2011 - 2019. Święto Chleba Elbląg
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie Grupa Merlin