Jarmark produktów regionalnych

31 - 2 września 2018

Elbląg - STARE MIASTO

Informacje dla wystawców

Aktualności

Obóz rycerski

2016-08-17, 10:38

Po raz kolejny podczas Elbląskiego Święta Chleba swój obóz założą średniowieczni wojowie, stacjonować będą przy bulwarze Zygmunta Augusta. Elblążanie będą mieli okazję obejrzeć tam zmagania ciężkozbrojnego rycerstwa średniowiecznego. Odbędą się turnieje rycerskie, pokazy łucznicze, ale także gry plebejskie i tańce. W zainscenizowanym obozie z epoki będzie można również nauczyć się pisania gęsim piórem, tańców dworskich, obejrzeć warsztat kowalski z epoki, prowadzone będą warsztaty tkania krajek oraz wiele innych atrakcji.


Koncert Dumitru Harea i zespołu Besarabia

2016-08-17, 08:02

Dumitru Harea i zespoł Besarabia zaprezentują się 03 września 2016.

Koncert odbywa się pod patronatem Ambasady Republiki Mołdawii w Warszawie i na zaproszenie Konsulatu Honorowego Republiki Mołdawii w Elblągu.

Dumitru Harea oraz zespół „Besarabia” Fletnia Pana okres swojej popularności w Polsce przeżywała w okresie renesansu. Dzisiaj niezwykle rzadko można usłyszeć ten niecodzienny instrument. Tym bardziej na żywo i to w rękach prawdziwego wirtuoza, jakim bez wątpienia jest mołdawski fletnista i pedagog Dumitru Harea.


Targi Przedsiębiorczości Wiejskiej - Festiwal „Miejsca z Duszą”

2016-08-17, 07:48

Są to małe społeczności z terenów wiejskich, a mimo to robią wyjątkowo dużo dla swoich małych ojczyzn. To tzw. miejscowości tematyczne, które zaprezentują się podczas Święta Chleba.

W sobotę 03 września w godzinach 11:00-15:00 na bulwarze, odbędą się Targi Przedsiębiorczości Wiejskiej – Festiwal „Miejsca z Duszą”. Targi umożliwią poznanie miejscowości tematycznych, przedsiębiorstw społecznych oraz organizacji pozarządowych z terenu powiatu elbląskiego, braniewskiego, iławskiego oraz ostródzkiego.


Muzeum Archeologiczno-Historyczne

2016-08-17, 06:19

W dniach 03-04 września 2016 Muzeum Archeologiczno-Historyczne, w godzinach 11.00 – 13.00 oraz 15.00 – 17.00, elbląskie Muzeum proponuje zabawę połączoną z nauką. Na dziedzińcu elbląskiego muzeum i w chacie wikińskiej będą prowadzone zajęcia warsztatowe skierowane dla osób indywidualnych - od tych najmłodszych do całych rodzin. Zajęcia będą miały różnorodną tematykę związaną z działalnością Muzeum oraz zbiorami znajdującymi się w pieczy muzealników.

Dodatkowo, przy sprzyjającej pogodzie, na zmęczonych uczestników Święta Chleba na muzealnym dziedzińcu czekać będą hamakowe siedziska, ogrodowe pufy oraz zestawy gier plenerowych. 


Rodzinnie i zielono w bibliotece

2016-08-17, 06:06

Trzeciego września Biblioteka Elbląska przy ul. św. Ducha zaprasza na piknik rodzinny. W ramach pikniku w godz. 9-15 w Sali u św. Ducha odbędzie się drugi w tym roku kiermaszu książek za złotówkę. Na kiermaszu znajdzie się kilka tysięcy książek wycofanych z bibliotecznego księgozbioru (książki popularnonaukowe z różnych dziedzin wiedzy, a także literatura piękna dla dzieci, młodzieży i dorosłych).

 


Warsztaty PLASTYCZNE

2016-08-16, 14:18

Przez okres całego Elbląskiego Święta Chleba dostępny będzie namiot animacji plastycznych, w którym to na najmłodszych uczestników czekać będzie moc atrakcji. Dzieci będą mogły wziąć udział w twórczych zabawach, wykonać dla siebie zabawkę, z papieru, pianki, tektury falistej i innych materiałów plastycznych. Do ich dyspozycji będą również kolorowanki i papierowe składanki. Wszystkie twórcze zabawy będą odbywały się przy pomocy wykwalifikowanych instruktorek Anny Dukszty i Agaty Kopańskiej, które na co dzień pracują z dziećmi


« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 następna »


Zobacz wszystkie zdjęcia
Copyright © 2011 - 2018. Święto Chleba Elbląg
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie Grupa Merlin