Jarmark produktów regionalnych

31 - 2 września 2018

Elbląg - STARE MIASTO

Informacje dla wystawców

Aktualności

Zespół SZUWARY z Markus

2016-08-17, 11:03

Zespół istnieje i aktywnie prowadzi swą działalność folklorystyczną już od 23 lat, kultywując tradycje ludowe różnych regionów w gminie, powiecie, województwie, kraju, a także zagranicą. W ciągu tych dwudziestu lat jego członkowie uczestniczyli w licznych konkursach, przeglądach, festynach oraz imprezach okolicznościowych. Zajmowali czołowe miejsca i zdobywali liczne wyróżnienia. Ich osiągnięcia przedstawiane były w prasie oraz podawane w przekazach radiowych i telewizyjnych. Zespól zaprezentuje się w sobotę 3 września.


Zespół Karszewianki:

2016-08-17, 10:58

Zespół ludowy „Karszewianki” pochodzi ze wsi Karszewo gm. Młynary i obejmuje kilka pokoleń. Członkiniami zespołu są babcie, córki i wnuczki. 
Kierownikiem zespołu jest Pani Maria Kamecka sołtys wsi Karszewo a akompaniuje zespołowi akordeonista Pan Edward Frankowski.

Zespół koncertuje na różnych uroczystościach o zasięgu gminnym, regionalnym, ogólnopolskim i zagranicznym.


III Wyścigi smoczych łodzi na rzece Elbląg

2016-08-17, 10:53

Już po raz trzeci rzeka Elbląg stanie się areną wodnych zmagań wioślarzy na smoczych łodziach. Wyścigi odbędą się 3 września 2016 jako jedna z wielu atrakcji zbliżającego się XI Elbląskiego Święta Chleba. Zapisy drużyn trwają do 26 sierpnia. Do udziału zaprasza PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej.


SZTUKI I SZTUCZKI

2016-08-17, 10:48

Już po raz drugi w dniach 3 oraz 4 września zawita w Elblągu Miasteczko Cyrkowe, w którym na odwiedzających będzie czekało sporo różnorakich atrakcji. Będą więc cyrkowe sztuki i sztuczki, strefa dla najmłodszych, stoisko artystyczne, malowanie buziaków oraz strefa gier wielkoformatowych.

Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w kręceniu talerzami cyrkowymi, czy układaniu gigantycznej wieży z drewnianych klocków. Na najmłodszych czekać będzie specjalna strefa z zabawkami, a wszyscy chętni będą mieli możliwość pomalowania buzi na wybrany przez siebie cyrkowy wzór.


Zespół LACHERSI

2016-08-17, 10:44

Gościem 03 września będzie zespół LACHERSI. Grają tradycyjne melodie lachowskie, czerpie ze źródeł przeszłości zaaranżowane we współczesnej stylistyce folk-pop-rock. Niektóre utwory wykonują gwarą.

Zespół tworzą profesjonalni muzycy, rodowici mieszkańcy ziemi sądeckiej, którzy z potrzeby serca postanowili przypomnieć i wypromować piękną muzykę Lachów Sądeckich, Limanowskich i Szczyrzyckich.

Muzykom popularność przyniósł udział w V edycji "Must Be The Music. Tylko Muzyka", podczas którego zachwycili jurorów. Dotarli do finału programu, w którym swój głos oddało na nich ponad 100 tys. telewidzów.

W lipcu 2014 r. ukazał się ich debiutancki album „Tradycja”, obecnie pracują nad materiałem na drugi krążek.


Dziecięcy Zespół Tańca „Słoneczko”

2016-08-17, 10:41

Występowali już przed elbląską publicznością, ale także w Krakowie, Tarnowie i Leżajsku. Tarnopolskie „Słoneczko” reprezentowało Ukrainę również na festiwalach w Bułgarii, Rosji, Republice Mołdawii, Francji, Serbii. W tegorocznej edycji Elbląskiego Święta Chleba zespół zaprezentuje się sobotę 03 września 2016 roku.


« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 następna »


Zobacz wszystkie zdjęcia
Copyright © 2011 - 2018. Święto Chleba Elbląg
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie Grupa Merlin