Jarmark produktów regionalnych

30 sierpnia - 1 września 2019

Elbląg - STARE MIASTO

Informacje dla wystawców

Aktualności

II Wyścigi smoczych łodzi na rzece Elbląg

2015-09-01, 08:11

PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej i Urząd Miejski w Elblągu zapraszają do udziału w II wyścigach smoczych łodzi na rzece Elbląg, które odbędą się 12 września 2015.

Wyścigi smoczych łodzi po raz pierwszy zostały zorganizowane w 2014 roku, w ramach VI edycji Festiwalu Krainy Kanału Elbląskiego organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Elblągu. Wówczas wystartowało łącznie 11 drużyn w tym m.in. reprezentacje służb mundurowych, elbląskich firm i instytucji. 


Talenty z Młodzieżowego Domu Kultury

2015-09-01, 08:08

Serdecznie zapraszamy w piątek 11 września w godz. 13:00 - 15:00 na scenę główną Elbląskiego Święta Chleba, do obejrzenia i wysłuchania prezentacji przygotowanych przez nauczycieli oraz uczestników zajęć Młodzieżowego Domu Kultury.

Występować będzie:

Sekcja wokalna: Grupa Wokalna „Szalone Małolaty”, „Szalone”, „NOW!” oraz soliści Maja Kadłubowska i Paweł Marchel

Prezentacja: Pracownia perkusji i pracownia saksofonu

Prezentacja: Sekcja muzyki dawnej

Sekcja taneczna-streetdance


„Cyfrowa pamięć” — prezentacja działalności Regionalnej Pracowni Digitalizacji

2015-09-01, 08:05

Ratusz Staromiejski w Elblągu, 12.09.2015, godz. 11.00 – 19.00

 

Dzieci i młodzież, a także każdy chętny będzie mógł odwiedzić stoisko Regionalnej Pracowni Digitalizacji działającej na co dzień w „Światowidzie”. Już 12.09.2015 zespół pracowni wprowadzi wszystkich w tajniki digitalizacji.

 

O każdej pełnej godzinie rozpoczną się 45-minutowe spotkania, podczas których będzie można dowiedzieć się na czym polega skanowanie zabytku i dalsza obróbka materiału cyfrowego. Chętni będą mogli na własne oczy zobaczyć, jak zeskanowany zabytek trafia do sieci. O tym komu i do czego służy digitalizacja w kulturze i sztuce opowiedzą pracownicy Pracowni.

Odbędą się również projekcje materiałów filmowych prezentujących postaci wybranych twórców ludowych z terenu Warmii i Mazur pt. „Ostatni Mistrzowie kultury ludowej”.


Historia w losach ludzkich zapisana…

2015-09-01, 07:59

„Historia w losach ludzkich zapisana…” to cykl fotografii, które powstały w trakcie etnograficznych badań terenowych realizowanych przez Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, w ramach projektu „Mazury na ludowo”.

 

W trakcie kilku miesięcy 2013 roku zostały przeprowadzone działania mające na celu zachowanie niematerialnego dziedzictwa kultury. W swojej wędrówce odwiedziliśmy powiaty północno-wschodniej części województwa Warmińsko-Mazurskiego, docierając do osób, które mimo upływu dziesięcioleci nie zapomniały o korzeniach, tradycjach dorocznych i zwyczajach świątecznych, niegdyś tak pieczołowicie kultywowanych i przekazywanych z pokolenia na pokolenie. W trakcie każdego spotkania niejednokrotnie poznaliśmy osoby, których historie ukazały nam bezpowrotnie utracone elementy niematerialnego dziedzictwa kulturowego wielu narodów i grup etnicznych zamieszkujących współcześnie na Mazurach.


X Elbląskie Święto Chleba — Europejskie Dni Dziedzictwa — Ogólnopolska Inauguracja

2015-09-01, 06:58

W dniach od 11 do 13 września 2015 r. już po raz dziesiąty na Starym Mieście odbędzie się Elbląskie Święto Chleba. Tegoroczna edycja z racji swojego jubileuszu, połączona została z obchodami Europejskich Dni Dziedzictwa. Organizowane przedsięwzięcia, zakładają realizację idei promowania regionalnego dziedzictwa, a także mają przypominać o wspólnych korzeniach kultury europejskiej.

Tradycyjnie, Święto Chleba to przede wszystkim jarmark produktów regionalnych. W zlokalizowanych na elbląskiej starówce kramach będzie można nabyć lokalne wypieki, produkty żywnościowe, rękodzieło i sztukę ludową. 


Ogólnopolska Akcja Krwiodawstwa MOTOSERCE

2015-08-25, 14:28

MOTOSERCE jest ideą wynikającą z potrzeby serca i z chęci działania. Akcja zwraca uwagę na brak tego cennego daru jakim jest KREW w polskich szpitalach oraz pragnie propagować ideę krwiodawstwa. Dzięki zaangażowaniu ponad 80 Klubów Motocyklowych z całej Polski we wszystkich 6 edycjach akcji Motoserce w latach 2009 - 2015 zebraliśmy 17840l krwi!! 

Podczas tegorocznego Święta Chleba w Elblągu odbędzie się już VII edycja tej wspaniałej akcji. Krwiobus ustawiony zostanie przy skrzyżowaniu ulic Stary Rynek z Wigilijną 12 września (sobota). Krew będzie można oddawać od godziny 9:00.

Nagrodą dla biorących udział w Motosercu niech będzie uśmiech dziecka i satysfakcja z pomocy potrzebującym. 

Gorąco zapraszamy. Pamiętajcie: KREW – DAREM ŻYCIA !  


« poprzednia 1 25 6 7 8 9 10 11 12 13 14 następna »


Zobacz wszystkie zdjęcia
Copyright © 2011 - 2019. Święto Chleba Elbląg
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie Grupa Merlin