Jarmark produktów regionalnych

30 sierpnia - 1 września 2019

Elbląg - STARE MIASTO

Informacje dla wystawców

Program XI edycji Elbląskiego Święta Chleba

2016-08-24, 12:36

Wspólne gotowanie i degustacja zupy piwnej i bigosu, występy zespołów folklorystycznych, koncerty na folk-rockową nutę, rycerskie potyczki i wiele innych. Znamy już oficjalny program tegorocznej edycji. Święto Chleba to również jarmark z regionalnymi wypiekami, produktami żywnościowymi oraz rękodziełem i sztuką ludową z najróżniejszych zakątków Polski oraz Litwy. W tym roku zapowiedziało się już około 220 wystawców.

 

PIĄTEK – 2 WRZEŚNIA- od godz. 10.00 do godz. 22.00

10:00 - 20:00 Wesołe miasteczko - park zabaw dla dzieci i młodzieży - Wyspa Spichrzów

18:00 Uroczyste otwarcie Elbląskiego Święta Chleba - Plac przy Katedrze - scena główna

18:10 - 19:00 Występy dzieci ze szkół podstawowych w Elblągu - Plac przy Katedrze - scena główna

19:00 - 20:00 Występ Zespołu Pieśni i Tańca Malbork 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego - Plac przy Katedrze - scena główna

20:10 - 21:00 Występ Młodzieżowego Domu Kultury - Plac przy Katedrze - scena główna

 

 

SOBOTA – 3 WRZEŚNIA od godz. 9.00 – do godz. 22.00

 

Wspólne gotowanie i biesiadowanie przy wielkiej patelni - dr Józef Sadkiewicz, dr Grzegorz Russak - Stary Rynek przed Ratuszem Staromiejskim

10:00 - 11:00 Występ Zespołu Kalinuszka z Kaliningradu, Rosja – Klaster Plac przy Katedrze - Scena główna

10:00 - 20:00 Wesołe miasteczko - park zabaw dla dzieci - Wyspa Spichrzów

10:00 – 21:00 Obóz rycerski – m.in. turnieje walk, pokaz sokolnicze – Bulwar Zygmunta Augusta

11:00 - 12:00 Animacje Bartka Krzywdy zabawy z dziećmi na bazie muzyki, plastyki, cyrku - Plac przy Katedrze - Scena główna

 

11:00 - 13:00 Zajęcia warsztatowe w Chacie Wikińskiej - Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu

11:00 - 15:00 Targi Przedsiębiorczości Wiejskiej (organizator: ESWIP) - Bulwar Zygmunta Augusta

11:00 - 18:00 Animacje dla dzieci – namiot, Plac przy Katedrze

12:00 - 13:00 Występ Zespołów:Lubianoczka, Jantariki, Kioningsberski Marcepan z Kaliningradu Rosja - Plac przy Katedrze - Scena główna

12:00 - 18:00 Smocze łodzie – wyścigi smoczych łodzi po rzece Elbląg - Bulwar Zygmunta Augusta

13:00 - 14:00 Występ Zespołu Pieśni i Tańca „Szuwary” – KLASTER Plac przy Katedrze - Scena główna

13:00 - 19:00 „Sztuki i sztuczki" - strefa cyrkowych zabaw i animacji dla dzieci - Plac przy Katedrze

14:00 - 15:00 Występ Zespołu Jantariki i Pasłęczanki- KLASTER Plac przy Katedrze - Scena główna

14:00 Wspólne gotowanie i biesiadowanie przy wielkiej patelni oraz degustacja przyrządzonych potraw- dr Józef Sadkiewicz, dr Grzegorz Russak - Stary Rynek przed Ratuszem Staromiejskim

 

15:00 - 16:00 Animacje Bartka Krzywdy zabawy z dziećmi na bazie muzyki, plastyki, cyrku - Plac przy Katedrze - Scena główna

15:00 - 17:00 Zajęcia warsztatowe w Chacie Wikińskiej - Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu

16:00 - 16:45 Występ Dumitru Harea oraz zespołu Besarabia z Mołdawii- Plac przy Katedrze - Scena główna

16:45 - 17.30 Koncert Krzywda & dzieci - Plac przy Katedrze - Scena główna

17.30-18.05 Prezentacja drużyny KRAM START ELBLĄG

18:05 - 18:20 Dekoracja zwycięzców Wyścigu Smoczych Łodzi (PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej) - Plac przy Katedrze - Scena główna

18:00 - 19:00 Spektakl grupy historycznej z Muzeum „Brama Frydlandzka” BPM z Kaliningradu - Plac przy Katedrze

19:00 - 20:30 Koncert zespołu Lachersi (finalista V edycji Must Be The Music) - Plac przy Katedrze - Scena główna

20:30 Pokaz tańca z ogniami w wykonaniu grupy „Nephilim – Fire & Light Show” plac przy Katedrze, przed sceną główną.

 

NIEDZIELA – 4 WRZEŚNIA od godz. 9.00 do godz. 20.00

Wspólne gotowanie i biesiadowanie przy wielkiej patelni - dr Józef Sadkiewicz, dr Grzegorz Russak Stary Rynek, przed Ratuszem Staromiejskim

10:00 - 11:00 Występ Zespołu „Słoneczko” z Tarnopola, Ukraina BPM- Plac przy Katedrze - Scena główna

10:00 - 18:00 Obóz rycerski – m.in. turnieje walk rycerskich, stoiska rzemieślnicze, pokazy artyleryjskie – Bulwar Zygmunta Augusta

10:00 - 20:00 Wesołe miasteczko - park zabaw dla dzieci - Wyspa Spichrzów

11:00 - 12:00 Występ Zespołu z Nowogródka, Białoruś – BPM Plac przy Katedrze - Scena główna

11:00 - 13:00 Zajęcia warsztatowe w Chacie Wikińskiej - Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu

11:00 - 18:00 Animacje dla dzieci – namiot, Plac przy Katedrze

12:00 - 13:00 Animacje Bartka Krzywdy zabawy z dziećmi na bazie muzyki, plastyki, cyrku - Plac przy Katedrze - Scena główna

13:00 - 14:00 Występ Narodowego Zespołu Armenii Musa Ler - Plac przy Katedrze - Scena główna

13:00 - 19:00 „Sztuki i sztuczki" - strefa cyrkowych zabaw i animacji dla dzieci - Plac przy Katedrze

14:00 - 15:00 Występ Zespołu Pieśni i Tańca Malbork 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego - Plac przy Katedrze - Scena główna

14:00 Wspólne gotowanie i biesiadowanie przy wielkiej patelni oraz degustacja przyrządzonych potraw- dr Józef Sadkiewicz, dr Grzegorz Russak - Stary Rynek przed Ratuszem Staromiejskim

 

15:00 - 17:00 Zajęcia warsztatowe w Chacie Wikińskiej - Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu

15:30 - 16:00 Występ chóru CANTATA - Plac przy Katedrze - Scena główna

16:00 - 17:00 Animacje Bartka Krzywdy zabawy z dziećmi na bazie muzyki, plastyki, cyrku - Plac przy Katedrze - Scena główna

17:00 - 18:00 Występ zespołu Integraton– folk warmiński w nowym wydaniu - Plac przy Katedrze - Scena główna

18:00 - 19:00 Teatr Akademia Wyobraźni - Plac przy Katedrze

19:00 - 20:00 Koncert zespołu The Nierobbers - Plac przy Katedrze- Scena główna

 

 

 

 

 

ORGANIZATORZY ZASTRZEGAJĄ SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE

 

 



Zobacz wszystkie zdjęcia
Copyright © 2011 - 2019. Święto Chleba Elbląg
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie Grupa Merlin