Jarmark produktów regionalnych

30 sierpnia - 1 września 2019

Elbląg - STARE MIASTO

Informacje dla wystawców

Już w sobotę wyścigi smoczych łodzi!

2015-09-09, 08:25

Już w najbliższą sobotę (12 września) na rzece Elbląg odbędą się „II Wyścigi smoczych łodzi” organizowane przez PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej i Urząd Miejski w Elblągu. W rywalizacji zmierzy się prawie 300 zawodników zgłoszonych w 14 drużynach. Rozpoczęcie imprezy o godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy!

Wyścigi smoczych łodzi po raz pierwszy zostały zorganizowane w 2014 roku, w ramach VI edycji Festiwalu Krainy Kanału Elbląskiego organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Elblągu. Wówczas wystartowało łącznie 11 drużyn. W tym roku w wyścigach zmierzy się 14 osad, utworzonych przez przedstawicieli lokalnych firm, instytucji, służb mundurowych, mediów i organizacji pozarządowych. W rywalizacji zmierzą się przedstawiciele:

„Płonąca strzała” – strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, Verso i przyjaciele, Nadleśnictwo Elbląg, PortEl i przyjaciele, Meble Wójcik, Meble Krismar, UKS Olimpia Judo Elbląg, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Urząd Miejski w Elblągu, KW Wiking Gdańsk, „Negocjator” Elbląg, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Elblągu, 16 Batalion Dowodzenia Elbląg.

Program wyścigów:

- godz. 13.00 – rozpoczęcie wyścigów

- godz. 17.00 – podsumowanie wyników

- godz. 17.45 – ogłoszenie wyników i dekoracja zwycięzców

 

„II Wyścigi smoczych łodzi na rzece Elbląg” organizowane są w ramach X Jubileuszowego Elbląskiego Święta Chleba.

Kamil Zimnicki, PTTK Oddział Ziemi ElbląskiejZobacz wszystkie zdjęcia
Copyright © 2011 - 2019. Święto Chleba Elbląg
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie Grupa Merlin