Jarmark produktów regionalnych

30 sierpnia - 1 września 2019

Elbląg - STARE MIASTO

Informacje dla wystawców

TUHAJ-BEJ

2017-08-22, 08:54

2 września (sobota) na scenie XII Elbląskiego Święta Chleba wystąpi grupa TUHAJ-BEJ.Folkowo-rockowa kapela  TUHAJ-BEJ powstała w 2005 roku wśród przyjaciół, których połączyło zamiłowanie do kultury Wschodu. Zespół prezentuje energetyczną muzykę folkową zakorzenioną w tradycji Wschodu z elementami muzyki współczesnej i rocka.             

Wizytówką zespołu są pełne ekspresji koncerty oraz melodyjne, dynamiczne utwory, w których mocne brzmienie gitar i bębnów zestawiono z dźwiękiem tradycyjnych instrumentów takich jak sopiłka i akordeon. Tuhaj-Bej wykonuje własne, zaskakujące aranżacje znanych melodii tradycyjnych, jak również melodii nowoczesnych, a także utwory autorskie z wielką radością przyjmowane przez publiczność. Tuhaj-bej na przestrzeni lat został również laureatem kilku festiwali folkowych i rockowych.

Do sukcesów zespołu zalicza się zajęcie III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Folkowej (2007). Grupa była także finalistą Ogólnopolskiego Festiwalu Folkowego w Ostródzie (lipiec 2007).

TUHAJ-BEJ  był jedną z gwiazd, które wystąpiły na Sylwestrze z Dwójką - Zakopane 2016. Na swoim koncie mają płytę: "Na pal"(2010) i singiel "Lito"(2013).

Koncert odbędzie się na scenie przed katedrą 2 września o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy. Zobacz wszystkie zdjęcia
Copyright © 2011 - 2019. Święto Chleba Elbląg
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie Grupa Merlin