Jarmark produktów regionalnych

30 sierpnia - 1 września 2019

Elbląg - STARE MIASTO

Informacje dla wystawców

IV Wyścigi smoczych łodzi na rzece Elbląg

2017-08-16, 13:23

Już po raz czwarty rzeka Elbląg stanie się areną wodnych zmagań wioślarzy na smoczych łodziach. Wyścigi odbędą się 2 września 2017 jako jedna z wielu atrakcji zbliżającego się XII Elbląskiego Święta Chleba. Zapisy drużyn trwają do 25 sierpnia. Do udziału zaprasza PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej.

Wyścigi smoczych łodzi to amatorska impreza kierowana do wszystkich chętnych osób, zrzeszonych drużynach utworzonych na czas zawodów (grupy nieformalne, zakłady pracy, organizacje pozarządowe, przedstawiciele instytucji i samorządów itd.). Do wyścigów można zgłosić maksymalnie 19 zawodników: załoga powinna składać się z 16-20 osób dorosłych (minimum 16 wiosłujących) i 1 dobosza. 

W Elblągu wyścigi smoczych łodzi po raz pierwszy zostały zorganizowane w 2014 roku w ramach VI edycji Festiwalu Krainy Kanału Elbląskiego, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Elblągu. Wówczas wystartowało łącznie 11 drużyn w tym m.in. reprezentacje służb mundurowych, elbląskich firm i instytucji. W 2015 roku wystartowało 13 drużyn reprezentujących różne środowiska (I miejsce zajęła Komenda Miejska Policji w Elblągu). 

Każdy uczestnik, biorący udział w wyścigach otrzyma kamizelkę ratunkową, dostosowaną do jego wzrostu oraz wagi. Dodatkowo na każdej smoczej łodzi nad bezpieczeństwem będzie czuwał instruktor, który pełnić będzie rolę sternika. 

Aby wziąć udział w wyścigach należy do 25 sierpnia 2017 wysłać kartę zgłoszeniową lub wypełnić bezpośrednio w siedzibie Oddziału przy ul. Krótkiej 5 w Elblągu. Udział w wyścigach jest bezpłatny. 

 

Organizator: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej

Współorganizatorzy: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, Międzyszkolny Klub Sportowy „TRUSO” w Elblągu. 

Organizator: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej

Współorganizatorzy: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, Międzyszkolny Klub Sportowy „TRUSO” w Elblągu. Zobacz wszystkie zdjęcia
Copyright © 2011 - 2019. Święto Chleba Elbląg
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie Grupa Merlin