Jarmark produktów regionalnych

30 sierpnia - 1 września 2019

Elbląg - STARE MIASTO

Informacje dla wystawców

Zasmakuj w Święto Chleba

2015-09-10, 11:10

Podczas X Elbląskiego Święta Chleba serdecznie zapraszamy na wspólne gotowanie oraz pokazy kulinarne i piekarnicze prowadzone przez mistrzów kuchni - dr Grzegorza Russaka oraz dr Józefa Sadkiewicza. Przy Ratuszu Staromiejskim stanie wielka patelnia, na której w sobotę gotowany będzie gulasz, a w niedzielę bigos. Na każdy dzień przygotowanych będzie  po 700 porcji potraw dla mieszkańców. W sobotę gulasz mięsno – warzywny wydawany będzie o godz. 12.30. Bigosu staropolskiego natomiast będzie można spróbować w niedzielę o godz. 15.00.  Przez dwa dni w godz. Od 10.00 do 18.00 będą się również odbywały pokazy kulinarne i piekarnicze połączone z degustacją.Na oczach mieszkańców, specjaliści kuchni przeprowadzą live cooking, podczas którego podzielą się swoją wiedzą i pasją.

Podczas pokazów kulinarnych pn.” Z pola do stołu” będzie można między innymi przyjrzeć się przygotowaniu szynki w cieście chlebowym, czy  różnego rodzaju pierogów.  W czasie pokazów piekarniczych pn.” Od ziarenka do bochenka”  będzie zaś  można obserwować cały proces pieczenia chleba – od wyboru mąki po wyjęcie z pieca, a także poznać tajniki formowania, czy plecionek. Wszystkie osoby, których pasją jest wypiekanie tradycyjnego chleba będą miały możliwość spotkania z dr Józefem Sadkiewiczem, podczas którego poznają tajniki sztuki piekarniczej. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 17.00 w Ratuszu Staromiejskim w sali mieszczącej się na poziomie -1. Wstęp na spotkanie bezpłatny.

Z wiedzy znanych w Polsce mistrzów kuchni skorzystają również uczniowie klas gastronomicznych Zespołu Szkół Gospodarczych.  W piątek dr Grzegorz Russak oraz dr Józef Sadkiewiczprzeprowadzą z uczniami wykłady i ćwiczenia praktyczne, podczas których przekażą adeptom gotowania wiedzę związaną z wypiekaniem pieczywa oraz szczegóły dotyczące kuchni myśliwskiej. Zobacz wszystkie zdjęcia
Copyright © 2011 - 2019. Święto Chleba Elbląg
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie Grupa Merlin